Okulary pod pewnymi względami są wygodniejsze i bezpieczniejsze niż soczewki. Soczewki zawsze powinno wybierać się pod okiem specjalisty. Nawet znając swoją wadę wzroku można źle dobrać sobie soczewki. Moc oby produktów może znacznie się od siebie różnić. Oprócz tego różne marki soczewek mogą różnie układać się na oku. Mogą podrażniać lub źle się układać. Zatem, jak dobrać do siebie i gdzie kupić soczewki?

Gdzie kupić soczewki kontaktowe odpowiednie do danej wady wzroku?

Osoby chcące rozpocząć przygodę z soczewkami kontaktowymi często mają dylemat gdzie kupić soczewki. Do wyboru są dwie opcje: albo zakup w sklepie online jak https://mojepierwszesoczewki.pl/ lub stacjonarnie.

Najbezpieczniejszą opcją jest oczywiście zakup soczewek kontaktowych w salonie optycznym. Po wcześniejszym sprawdzeniu i konsultacji z lekarzem, jeśli mamy dobrany odpowiedni model, możemy zdecydować się na zamówienie soczewek ze sklepu online. Należy przed tym dokładnie sprawdzić dany sklep online, bo jest to ryzykowna opcja. W przypadku soczewek kolorowych zdecydowanie większa dostępność jest w sklepach online. Przed zakupem takich soczewek również należy skonsultować się ze specjalistą, w celu upewnienia się czy nie ma przeciwwskazań, abyśmy takie soczewki nosili. Zarówno o jedne jak i drugie soczewki trzeba dbać i zachować szczególną ostrożność przy zakładaniu i ściąganiu ich.

Jak dobrać odpowiednie soczewki?

Po poznaniu wady wzroku można przejść do odpowiedniego wyboru soczewek. Soczewki kontaktowe dzielimy na:

  • Soczewki sferyczne – pozwalają na skorygowanie dalekowzroczności i krótkowzroczności. Soczewki te zwane są także jednoogniskowymi.
  • Soczewki multifokalne – przeznaczone są do korygowania prezbiopii. Jest to wada występująca głównie u osób, które przekroczyły 40. rok życia – spowodowana naturalnymi zmianami zachodzącymi w układzie wzrokowym człowieka.
  • Soczewki toryczne są wykorzystywane u osób z astygmatyzmem. Sprawiają, że obraz staje się wyraźniejszy, dzięki temu, że pozwalają na odpowiednie złamanie obrazu.

Każde soczewki wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Po wyborze odpowiednich soczewek u specjalisty, warto zapytać lekarza o to jak odpowiednio przechowywać i dbać o soczewki.