Soczewki kontaktowe cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością wśród osób w różnym przedziale wiekowym. Zarówno młodsi, jak i starsi decydują się na użytkowanie soczewek zamiast okularów. Jest to bowiem o wiele wygodniejsze i korzystniejsze rozwiązanie. Jednym z dostępnych wariantów są soczewki miesięczne biofinity. Ich właściwości są bardzo ciekawe, a same soczewki posiadają wiele zalet i atutów. Więcej info w poniższym tekście.

Czym cechują się miesięczne soczewki biofinity?

Soczewki biofinity, które przeznaczone są do miesięcznego użytkowania, wyróżniają się wysoką jakością oraz doskonałymi właściwościami. Stanowią one połączenie soczewek hydrożelowych oraz silikonowych. Takie soczewki są odpowiednio nawilżone, a zawdzięczać można to zastosowaniu w nich najnowszych rozwiązań technologicznych. Zaletą tego typu soczewek jest przyjemne użytkowanie i ogromny komfort przez cały czas. Soczewki zapewniają ostre widzenie i odpowiednio korygują wzrok. Dodatkowo są one praktycznie niewyczuwalne, dlatego ich użytkownicy nierzadko zapominają o ich obecności. Miesięczny tryb wymiany zapewnia wygodę i wysoki komfort.

Rodzaje miesięcznych soczewek kontaktowych biofinity

Wśród dostępnych na rynku soczewek biofinity znaleźć można kilka wariantów i rodzajów, które odpowiadają konkretnym wadom wzroku i potrzebom pacjentów. Producent oferuje soczewki dla osób cierpiących zarówno na krótkowzroczność, jak i dalekowzroczność. Dodatkowo do wyboru są także soczewki przeznaczone specjalnie do czytania. Miesięczne soczewki z tej serii skierowane są również do osób posiadających astygmatyzm i inne wady.