Krótkowzroczność i nadwzroczność potrafią w znaczącym stopniu rzutować na komfort codziennego życia, dlatego wiele osób rozważa metody stałego rozwiązania problemu. Okulary i soczewki kontaktowe mają swoje oczywiste wady i zalety, jednak z punktu widzenia całego życia możliwość stałego pozbycia się tej choroby na pewno jest warty rozważenia. Zabieg operacyjny metodą SMILE pozwala w wielu przypadkach zdiagnozowanej krótkowzroczności całkowicie skorygować wadę wzroku i umożliwić pełny powrót do funkcjonowania bez wydłużonego okresu rehabilitacji po zabiegu.

Korekcja za pomocą okularów

Zwolennicy okularów z pewnością docenią, że przy teoretycznie bardzo niedużych kosztach nabyć można dzisiaj szkła korekcyjne i ciekawe oprawki, które podkreślą walory twarzy czy sposobu ubierania się. Krótkowzroczność nie jest chorobą, która wymagałaby sięgnięcia po wyjątkowo kosztowne i innowacyjne szkła, dlatego nabycie takich ciekawych par okularów nie jest kosztowne.

Soczewki na każde warunki

Krótkowzroczność towarzyszy na co dzień, przez co czasem chwilowe zgubienie czy zniszczenie okularów może pozostawiać osobę cierpiącą na tę wadę wzroku w kompletnym zagubieniu. Soczewki kontaktowe pozwalają uniknąć tego zakłopotania i zawsze mieć całe swoje otoczenie pod kontrolą. Przy obecnym wyborze soczewek kontaktowych dla krótkowidzów na rynku, każdy powinien przynajmniej raz spróbować z nich skorzystać.