Jak świat długi i szeroki, tak wszędzie mamy do czynienia z najróżniejszymi potrawami. Każdy kraj to zupełnie inna kultura, przez co gotowane dania również są bardzo różne. To bardzo dobrze, ponieważ dzięki temu mamy styczność z naprawdę fantastycznymi daniami. Każdy człowiek może uczyć się gotować oraz jeść dania, które w jego regionie są zupełnie nieznane. Tradycja jest najważniejsza, ale można ja godzić ze spokojem z innymi kuchniami, z najróżniejszych stron świata.

Kuchnie świata to bogactwo smaków i aromatów. Gdyby zrobić krótką ankietę, to jedną z najpopularniejszych kuchni na pewno byłaby kuchnia włoska. Dania, które pochodzą z tamtych regionów na stałe wpisały się do dań, które można zjeść praktycznie wszędzie. To w końcu Włosi słynną z tego, że robią najlepsze pizze oraz spaghetti. Są to dwa najbardziej znane dania, które kopiowane są pod najróżniejszymi formatami. Jednak trzeba przyznać, że tylko na ziemi włoskiej zjemy prawdziwe cienkie lub grube ciasto, na którym będą położone najróżniejsze dodatki. Spaghetti będzie zawierało ręcznie robiony makaron oraz świeże mięso i aromatyczne przyprawy.

Warto tutaj również wspomnieć o równie popularnej kuchni amerykańskiej, bowiem to od nich pochodzą hamburgery, burgery, cheesburgery. To dzięki Amerykanom po wszystkich kontynentach rozeszły się te prawdziwe przysmaki, które sprzedawane są w budkach zjedzeniem w centrach wszystkich miast. Trzeba przyznać, że to amerykańska kuchnia cieszy się niesłabnącą popularnością w każdym zakątku naszego świata.