Kuchnie świata to prawdziwie smakowite dania. Każdy miłośnik jedzenia wie, że na różnych kontynentach można zjeść najróżniejsze przysmaki. Można zjeść coś na słodko, na ostro, o stonowanym smaku. Wśród tak wielu propozycji każdy na pewno znajdzie takie dania, które przypadną mu do smaku.

Trzeba przyznać, że nasza kuchnia, kuchnia polska ma się czym pochwalić. Wszyscy wiedzą, że to my, Polacy przyrządzamy najlepsze pierogi z kapustą i grzybami, z mięsem, czy nawet na słodko z owocami. Obcokrajowcy zachwycają się naszymi serkami góralskimi, które przyrządzane są według najstarszych receptur. Nie można tutaj zapomnieć o bigosie. Co prawda pochodzi on z kuchni polskiej, litewskiej i białoruskiej, jednak nieodmiennie kojarzony jest z naszym krajem. Zagraniczni turyści zawsze chwalą jego nieziemski smak.

Kuchnia tajska, indyjska oraz orientalna to właściwie trzy kraje. Jednak można śmiało powiedzieć, że łączy je jedno – ostre przyprawy. W każdej z tych kuchni można poczuć głęboki smak, który nie wszystkim przypadnie do gustu. W końcu nie wszyscy muszą lubić ostre chilli, czy też tajskie przyprawy. Jednak nie wszystkie potrawy takie są i nawet miłośnicy łagodniejszych potraw znajdą coś smakowitego dla siebie. Bardzo często w kuchni orientalnej wykorzystywane jest również połączenie smaku słodkiego razem z kwaśnym, co pozwala na niezwykle doznania kulinarne. Popularną przyprawą jest tutaj imbir, który znajduje tutaj naprawdę wszechstronne wykorzystanie. Światowe kuchnie to świetna propozycja dla tych, którym znudziły się tradycyjne potrawy.